Pohádka o sloníkovi, kterého se děti zprvu bály

Srp 27, 2023 | On-line pohádky

Byl jednou jeden malý sloník jménem Efraim. Žil v rozlehlém africkém pralese spolu se svou rodinou. Efraim byl velmi roztomilý a měl velké uši, které mu pomáhaly chladit se v horkých letních dnech.

Jako každý jiný mladý sloník, i Efraim rád objevoval nové věci ve světě kolem sebe. Jednoho dne se rozhodl vydat na dobrodružství za hranice lesa. Cestoval dlouhou cestu přes kopce a údolí, setkal se s různými zvířaty a prozkoumal neznámé oblasti.

Když konečně dorazil k vesničce nedaleko od pralesa, narazil na skupinku dětí, které spatřily slona úplně poprvé v životě. Jeho velikost je polekala. Dívky si zakryly oči rukama a kluci utíkali pryč jako divoká stáda gazel.

Efraima tato reakce hluboce zarmoutila. Nikdy předtím nezažil takovou negativní reakci od ostatních. Cítil se osamělý a smutný, protože v srdci měl jen dobré úmysly.

Sloník se rozhodl vrátit zpátky do pralesa a řekl své rodině o nepříjemném setkání. Jeho matka ho utěšovala slovy: „Efraime, neboj se. Lidé jsou někdy plaší a bojí se toho, co je pro ně neznámé. Musíme jim dát čas poznat tvoji dobrou povahu.“

S tímto povzbuzením Efraim opustil svoji rodinu znovu a tentokrát zamířil přesně na místo, kde potkal děti poprvé. Tentokrát byl odhodlaný ukázat jim svou laskavost a přívětivost.

Mohlo by tě zajímat:   🐻 Podzimní voňaví mrkvoví medvídci

Když dorazil do vesničky, postupoval velmi pomalu a opatrně ke skupince dospívajících chlapců a holek. Dítka si ho všimla a začala být trochu nervózní.

Ale Efraim udělal první krok – natáhl svou tlapku, aby děti viděly, že nemá zlé úmysly. Jedno z dětí konečně nabídlo i svou ruku slonovi, s malým úsměvem na tváři.

Efraim byl nadšený! Postupně si ostatní děti také uvědomily, že sloník je přátelský a neškodný. Začaly se bavit, hladit ho po chobotu, a dokonce si s ním hrály.

Od té doby byl Efraim oblíbenou postavou ve vesničce. Děti ho zvaly na své oslavy a on jim vracel jejich lásku tím, že jim nosil ovoce ze stromů pralesa.

Pohádka o Efraimovi ukazuje, jak důležité je nedělat si předsudky o druhých lidech nebo zvířatech jen na základě jejich vzhledu. Každý máme právo být posuzování podle toho, kdo jsme uvnitř.

Přečti dětem i další online pohádky, třeba o myškách. A jestli chybí inspirace k vaření, na webu najdeš třeba i recepty pro děti.