Nejlepší knihy pro děti od 2 let, které by je neměly minout

Led 15, 2024 | Aktivity pro děti

Krátce před druhými narozeninami své dcery jsem objevila kouzlo knihovny. Totiž když půjčím něco, co dceru nebaví, nemusím litovat vyhozených peněz. A když objevíme unikátní knížku, koupím ji do její knihovničky. Mezi takovou rozhodně patří Máma pro Papíka. Ale mám pro vás tip i na další 3 knížky, které řadím mezi top knihy pro děti od 2 let.

Interaktivní kniha pro děti od 2 let: Knížka

Kniha s názvem Knížka od Hervého Tulleta, francouzského umělce a spisovatele, je opravdu unikátní svým provedením. Moc v textu v ní nenajdete, zato je plná puntíků, které se tuhle sypou doleva, pak zase doprava, zmenšují se a zvětšují, a to vše na základě doteku, tlesknutí nebo fouknutí. Jak je to možné? Mrkněte na to spolu s vaším dvouletým prckem, určitě se mu to bude líbit.

Naučná kniha o vývoji motýla: Tuze hladová housenka

Eric Carle přišel s jednoduchým, ale originálním nápadem – ukázat dětem, co všechno může taková housenka sníst. Ta se prokousává knížkou a zanechává po sobě dírky. Nakonec se z ní vyklube krásný motýl. Velmi oblíbená knížka v zahraničí se dočkala i českého překladu. Je vhodná i pro menší děti.

Mohlo by tě zajímat:   O kouzelném sněhulákovi, který plnil přání

Kniha plná emocí: Holčička a déšť

Milena Lukešová napsala tuhle poetickou knížku o holčičce, která udělala déšť šťastným už jen tím, že se před ním neschovala. Jednoduché texty doplněné originálními ilustracemi dělají tuto knížku velmi unikátní, až snovou. Učí děti emocím. Určitě stojí za prohlédnutí.

Vítěz aneb Nejlepší kniha pro děti od 2 let: Máma pro Papíka

Silný příběh o papouškovi hledající svou novou maminku, protože žádnou nemá. Ta nakonec vypadá přes očekávání papouška Papíka úplně jinak, ale je přesně tou pravou, protože se jako maminka chová.

Keiko Kasza, japonsko-americká spisovatelka a ilustrátorka je autorkou této perfektní knížky. Knih napsala mnohem víc, bohužel Máma pro Papíka je jediná, která vyšla i v českém překladu.

Moje malá ji miluje, někdy ji musíme před spaním číst i 3x, dnes už jsem ji schopná i vyprávět spatra. 🙂 I malá při čtení doplňuje konce vět – zná ji nazpaměť, ale stále ji neomrzela.

Kdybych měla vybrat nejlepší knížku pro dvouleté dítě, byla by to určitě Máma pro Papíka. Navíc jsem využila toho, že ji malá zná nazpaměť a pořídila jsem ji i v angličtině. 🙂 Vůbec jí to nevadí a příběh ráda poslouchá i v originální podobě.