Kam na výlet s kočárkem v Moravskoslezském kraji?

Kvě 25, 2023 | Výlety s kočárkem

Moravskoslezský kraj nabízí mnoho krásných míst, která jsou ideální pro výlety s kočárkem. Pokud hledáte tipy na výlety, které budou vhodné i pro vaše nejmenší ratolesti, máme pro vás šest skvělých destinací. Od překrásných zahrad a parků po historické památky – vyberte si to pravé místo pro svůj rodinný výlet!

Zahradní oázy pro kočárkové výlety v Moravskoslezském kraji

Jedním z nejkrásnějších parků je například Slezskoostravský hrad a jeho okolí. Tento park se nachází v centru Ostravy a nabízí návštěvníkům rozsáhlé trávníky, ale také romantické cestičky podél rybníka či historický, po požáru opravený, hrad.

Dalším skvostem Moravskoslezského kraje je Landek Park, který se nachází na úpatí vrchu Landek u Ostravy. Tento park nabídne nejen překrásné výhledy na celou Ostravu, ale také velkolepou expozici hornictví a geologie regionu. Pro rodiny s dětmi jsou určeny speciálně upravené stezky pro kočárky i vozítka s kolečky.

Historické památky s přístupem pro kočárky – kam vyrazit

Jedním z nejzajímavějších míst je hrad Hukvaldy, který se nachází nedaleko města Příbor a Frýdek Místek. Tento středověký hrad nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a při prohlídce si můžete prohlédnout i expozice o životě skladatele Leoše Janáčka, který zde strávil část svého dospívání.

Mohlo by tě zajímat:   NS Bludovská stráň: Rozhledna zaujme nejvíc

Dalším zajímavým místem je zámek Šternberk, který se nachází ve stejnojmenném městě. Zámek pochází ze 14. století a během let byl několikrát přestavován. Dnes slouží jako muzeum a nabízí bohatou sbírku uměleckých děl a historických artefaktů. Pro rodiny s kočárky je ideálním cílem park kolem zámku, kde si mohou rodiče odpočinout a dítka si užít volnost na trávníku.

Ještě 2 tipy na rodinné výlety s nejmenšími do Moravskoslezského kraje

Jedním z tipů je návštěva ZOO Ostrava, která se nachází v krásném prostředí lesoparku. Děti si zde mohou prohlédnout různé druhy zvířat a navštívit také dětský koutek, kde najdou houpačky, skluzavky a další atrakce. Procházka parkem je ideálním způsobem, jak strávit odpoledne s celou rodinou.

Dalším tipem na výlet s kočárkem je návštěva Muzea regionu Valašsko ve Valašském Meziříčí. Muzeum nabídne zajímavé expozice o historii regionu i předměty ze života lidových vrstev obyvatelstva. V areálu muzea se nachází také dětské hřiště a venkovní posezení, kde si mohou rodiče odpočinout a dát si piknik s celou rodinou.

A co s sebou na sváču? Mrkněte na recepty pro děti a vyzkoušejte třeba lahodné batátové placky pro děti nebo skvělý recept na brumíky.