Vánoční pohádka o tom, kdo a proč nám nosí dárky

Pro 4, 2023 | On-line pohádky

Před mnoha, mnoha lety, existovala předpověď starých proroků. Ti proroci šeptali o něčem velkolepém, o něčem, co změní osud lidstva. Prorokovali o narození malého dítěte, které přinese světu radost a lásku.

Před tím, než se tato předpověď začala plnit, žila v malé vesnici mladá žena jménem Marie. Marie byla pokorná a laskavá, a jednoho dne přišel archanděl Gabriel s poselstvím od Boha. „Budeš mít syna,“ řekl jí s nádechem záře, „a pojmenuješ ho Ježíš, protože on přinese spásu celému lidstvu.“

Marie přijala tuto zprávu s údivem a radostí. S jejím snoubencem Josefem začali cestu do Betléma, ačkoliv byli unavení a cesta byla dlouhá. Ale bylo něco magického ve vzduchu, protože hvězdy na nebi zářily jasněji a zvířata v lese šeptala naději.

Když dorazili do Betléma, všude bylo plno lidí, kteří přišli z celého světa. Byl to speciální čas, ať už jste byli bohatí králové nebo chudí pastýři. Marie a Josef hledali místo, kde by mohli najít útočiště, a našli malou stáj. Tam, uprostřed toho prostého místa, se narodil malý Ježíšek.

Ale to nebylo jenom pro malou skupinu lidí. Ve vzdálených horách to zvěděli tři moudří králové, kteří sledovali zářící hvězdu. Byli to učenci a vědci, kteří četli staré písemnosti a pochopili, že se něco velkého stane. A tak se vydali na cestu za hvězdou, aby přinesli dary malému Ježíškovi.

Mohlo by tě zajímat:   Recept na sušenky (nejen) pro razítka s vánočním motivem

A tak se tato nádherná noc stala nezapomenutelnou, plnou magie a zázraků. Malý Ježíšek, obklopený láskou svých rodičů a obdivem moudrých králů, přinesl světu největší dárek – dárek lásky a naděje.

A tak, každý rok, když se blíží Vánoce, vzpomínáme nejen na tu nádhernou noc v Betlémě, ale i na celý příběh, jak se malý Ježíšek narodil, aby nám přinesl světlo v temných chvílích. A proto slavíme Vánoce s radostí a s láskou, protože v jejich jádru spočívá nekonečný příběh lásky a spásy pro všechny z nás.

A tak nám dárky nosí Ježíšek, abychom si vždy pamatovali na tento nejkrásnější příběh, který nám připomíná, že v každém z nás je kousek té magie, kterou můžeme sdílet s ostatními.

Přečti dětem i další online pohádky, třeba vánoční příběh o sněhulákovi. A jestli chybí inspirace k pečení, na webu najdeš třeba i recept na vánoční sušenky pro razítka, které s tebou zvládne upéct i dvouletý prcek.